Матеріали учасника Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека-2020"

Професія бібліотекаря тільки на перший погляд здається легкою й простою. Це особливий світ, складний механізм. Я не просто бібліотекар, я - ШКІЛЬНИЙ БІБЛІОТЕКАР. А це особливий вид бібліотечної спільноти. То який же він, сучасний шкільний бібліотекар? Чому я була, є й буду?/Files/images/IMG_20191017_121314.jpg

Так що ж означає «бути бібліотекарем?». Найчастіше можна почути відповідь однією фразою: «видаватель книг». Виявляється, так все просто! В більшості своїй люди вважають, що вже в такому місці як бібліотека будь-хто зможе працювати. А тому щиро дивуються з того, що бібліотечна професія вимагає спеціальної підготовки й великої ерудиції. Я переконана, що бібліотекарем не можна стати, їм треба народитися, втім, як і актором, музикантом, художником. Це покликання.

Щодня я не тільки повинна обслужити своїх читачів, оформити барвисто книжкову виставку, провести бібліотечний урок, вікторину, конкурси, підготувати масовий захід, прийняти нову партію книг та виконати багато іншої роботи, всього тут не перерахуєш, але й бути тонким психологом.

О ці шкільні перерви! Коли за десять хвилин мені потрібно обслужити всіх, нетерплячих, які поспішають до уроку. Не випустити з поза увагою боязкого початківця, суворо подивитися на учня який заборгував книгу, пропустити через принтер реферат старшокласнику, посміхнутися, зробити комплімент. А часом приходить до бібліотеки цілий клас з 30 осіб, їм одночасно потрібна одна й та ж книга, яку задали прочитати до уроку літератури. І ось ти як регулювальник на дорозі, вміло розводиш затори, кожен отримує свою книгу й задоволений йде.

Науково-технічний прогрес не пройшов повз мого бібліотечного життя. Сьогодні в нашій шкільній бібліотеці є комп'ютер і мережа Інтернет - віртуальне сховище інформації. Тому мені доводиться не тільки керувати дитячим читанням, «сіяти добре, розумне, вічне», а й ставати посередником між величезними інформаційними ресурсами мережі й своїми читачами. Я можу себе назвати навігатором в цьому віртуальному складі різноманітної інформації, тому що вчу своїх користувачів шукати, знаходити та критично оцінювати отриману інформацію.

Так, час не стоїть на місці, ми живемо в епоху, великих технічних перетворень у всіх галузях нашого життя. Думаю, буде й подальший прогрес у нашій шкільній бібліотеці. Яка вона буде моя бібліотека, чи буде вона затребувана, чи буде оточена своїми друзями, однодумцями, улюбленими читачами, залежить від моїх особистих та професійних якостей.

Вона буде існувати, поки існує цивілізація, й буде затребувана й необхідна. Я впевнена, завжди буде відкриватися двері бібліотеки й допитливий читач запитає: «А що у вас сьогодні є новенького?».

Анкета учасника

Паспорт бібліотеки

Мотиваційного есе

Презентація досвіду роботи

Згода

Опис досвіду

Padlet-віртуальна дошка

План розвитку ШКІЦ ЗОШ № 6 на 2018-2022 н.р.

Візитка бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 432

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Мелітопольська загальноосвітня школа
І-ІІІ ст. № 6

вулиця Монастирська, 185,
72319, Запорізька область, місто Мелітополь,
Україна

Дата останньої зміни 16 Червня 2021

Фотогалерея